Rozwiąż test

WESOŁE POWTÓRKI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

WESOŁE  POWTÓRKI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju powtórki i utrwalanie materiału, które zazwyczaj nie są specjalnie lubiane przez uczniów. W English College mamy na to sposób! Powtórka i zabawa w jednym z wykorzystaniem gier planszowych. W ten sposób unikamy nudy, presji, a uczniowie wszystko znacznie łatwiej i lepiej zapamiętują.

 

 

Gry planszowe to rewelacyjny i sprawdzony sposób na powtórzenie ogromu materiału z  całego roku. Super pomysł na ciekawe lekcje powtórzeniowe znalazła nasza zaprzyjaźniona blogerka i twórczyni materiałów dydaktycznych Karina Frejlich. Tym razem była to specjalnie opracowana plansza w kształcie plastra miodu wraz z zestawem uniwersalnych ćwiczeń powtórzeniowych do wykorzystania. Jak to działa?

 

Każdy uczeń otrzymał swoją część  plastra, na którym miał napisać polecenia do zadań. W ten sposób uczniowie sami przygotowali całoroczną powtórkę dla siebie. Oczywiście można było korzystać z podręcznika i innych dostępnych źródeł, aby nic ważnego nie umknęło w naszej grze.

 

Następnie plastry miodu łączyli w jedną wielką całość i powstała ogromna gra planszowa!

Zasady poruszania się po planszy lektor ustala wspólnie z uczniami aby podkreślić ich udziął w kreowaniu lekcji. Grę można było zacząć z dowolnego pola znajdującego się na samym brzegu planszy. Uczniowie poruszali się w jakim chcieli kierunku - kiedy stanęli na swoim polu i prawidłowo wykonali zadanie - mogli to pole pokolorować (każdy uczeń miał do dyspozycji mazak innego koloru). Próżniej te pokolorowane pola musieli omijać. Żeby było ciekawiej do gry można wykorzystać kostkę o 20 ściankach!

 

Zabawa była przednia  i  co najważniejsze powtórka wykonana! Najpierw dzięki temu, że uczniowie musieli dokładnie przejrzeć każdy rozdział podręcznika w poszukiwaniu dobrych poleceń, a następnie grając sami w swoją grę.  My w English College uwielbiamy takie zadania, a Wy?

 

Jeśli chcecie, możecie sami wypróbować ten sposób na powtórki materiału podczas BEZPŁATNYCH LEKCJI PRÓBNYCH, na  które zapraszamy do naszej szkoły jeszcze do środy 28 czerwca, a później ponownie od środy 23 sierpnia. Rejestracja na lekcje pokazowe odbywa się ONLINE lub telefonicznie, bezpośrednio w swoim ośrodku English College

 

Serdecznie Zapraszamy

Zespół english College

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart