Rozwiąż test

PRAKTYCZNY ANGIELSKI - uczymy się jak realizować ambitne cele

PRAKTYCZNY ANGIELSKI - uczymy się jak realizować ambitne cele

Jak zawsze w English College podczas zajęć z osobami dorosłymi uczyliśmy się praktycznych rzeczy, nie tylko kolejnych nowych słówek i gramatyki, ale przede wszystkim jak wykorzystywać poznane słownictwo i struktury gramatyczne w codziennej komunikacji. Tym razem przyszło nam rozmawiać, oczywiście po angielsku, o różnych strategiach realizacji celów. Temat bardzo modny i czas sprzyjający, więc chętnych do dyskusji nie brakowało.

 
Klasyka gatunku mówi, że aby skutecznie realizować nasze cele, muszą one być przede wszystkim S.M.A.R.T. - to akronim od:

  •     Specific (konkretne),
  •     Measureable (mierzalne),
  •     Attractive (atrakcyjne),
  •     Realistic (realiztyczne)
  •     Time-bound (określone w czasie).

Okazuje się, że kiedy nasze plany i marzenia zamienimy właśnie na takie wymierne, jasno sprecyzowane i pozytywnie sformułowane cele, a ich realizację podzielimy na określone etapy czasowe, wówczas ich realizacja staje się bardzo realistyczna.

 
Jest jeden ważny szczegół. Mianowicie, realizację naszych celów opracowujemy w odwrotnej kolejności, tzn. od końca do początku.  Najpierw wizualizujemy sobie efekt końcowy np. w okresie 5 lat. Następnie zastanawiamy się co już musi być osiągnięte np. po 3 latach, aby finalny cel mógł być zrealizowany.  Następnie po 2 latach, po roku, po 6 miesiącach itd.,  cofając się w czasie aż do chwili obecnej. W ten sposób dzielimy większe etapy na małe części, z których każda ma bardzo realistyczny i osiągalny efekt końcowy, dzięki czemu łatwiej osiągnąć finalny sukces. No cóż, „i słonia można zjeść tylko po plasterku…”

 
A tak niby przy okazji, dyskusję nad realizacją celów można łatwo przekształcić w językowe warsztaty rozwojowe, podczas których, słuchacze uczą się i słownictwa i gramatyki. A wszystko w przystępny i bardzo praktyczny sposób. Na przykład, wraz ze strategią realizacji celów możemy uczyć różnych czasów przyszłych:  FUTURE SIMPLE, FUTURE CONTINUOUS oraz FUTURE PERFECT, które znajdą tutaj swoje praktyczne zastosowanie.  W końcu nie ma lepszej metody na naukę teorii, niż  użycie jej od razu w praktyce.

 

Witold Machlarz 

 

 
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart