PRAKTYCZNY ANGIELSKI - uczymy się jak realizować ambitne cele
Rozwiąż test


PRAKTYCZNY ANGIELSKI - uczymy się jak realizować ambitne cele

PRAKTYCZNY ANGIELSKI - uczymy się jak realizować ambitne cele

Jak zawsze w English College podczas zajęć z osobami dorosłymi uczyliśmy się praktycznych rzeczy, nie tylko kolejnych nowych słówek i gramatyki, ale przede wszystkim jak wykorzystywać poznane słownictwo i struktury gramatyczne w codziennej komunikacji. Tym razem przyszło nam rozmawiać, oczywiście po angielsku, o różnych strategiach realizacji celów. Temat bardzo modny i czas sprzyjający, więc chętnych do dyskusji nie brakowało.

 
Klasyka gatunku mówi, że aby skutecznie realizować nasze cele, muszą one być przede wszystkim S.M.A.R.T. - to akronim od:

  •     Specific (konkretne),
  •     Measureable (mierzalne),
  •     Attractive (atrakcyjne),
  •     Realistic (realiztyczne)
  •     Time-bound (określone w czasie).

Okazuje się, że kiedy nasze plany i marzenia zamienimy właśnie na takie wymierne, jasno sprecyzowane i pozytywnie sformułowane cele, a ich realizację podzielimy na określone etapy czasowe, wówczas ich realizacja staje się bardzo realistyczna.

 
Jest jeden ważny szczegół. Mianowicie, realizację naszych celów opracowujemy w odwrotnej kolejności, tzn. od końca do początku.  Najpierw wizualizujemy sobie efekt końcowy np. w okresie 5 lat. Następnie zastanawiamy się co już musi być osiągnięte np. po 3 latach, aby finalny cel mógł być zrealizowany.  Następnie po 2 latach, po roku, po 6 miesiącach itd.,  cofając się w czasie aż do chwili obecnej. W ten sposób dzielimy większe etapy na małe części, z których każda ma bardzo realistyczny i osiągalny efekt końcowy, dzięki czemu łatwiej osiągnąć finalny sukces. No cóż, „i słonia można zjeść tylko po plasterku…”

 
A tak niby przy okazji, dyskusję nad realizacją celów można łatwo przekształcić w językowe warsztaty rozwojowe, podczas których, słuchacze uczą się i słownictwa i gramatyki. A wszystko w przystępny i bardzo praktyczny sposób. Na przykład, wraz ze strategią realizacji celów możemy uczyć różnych czasów przyszłych:  FUTURE SIMPLE, FUTURE CONTINUOUS oraz FUTURE PERFECT, które znajdą tutaj swoje praktyczne zastosowanie.  W końcu nie ma lepszej metody na naukę teorii, niż  użycie jej od razu w praktyce.

 

Witold Machlarz 

 

 
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Wielu rodziców, którzy inwestują w naukę języków swoich dzieci często zastanawia się ile oni tak naprawdę umieją. To wbrew pozorom nie jest ...
zobacz więcej
Taki tytuł miała sesja naszej pani metodyk Moniki Ziębakowskiej podczas sobotniej konferencji pt.: ?Zaopiekuj się sobą, nauczycielu?. ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Radom - Ustronie
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart