Dobry początek lekcji językowej
Rozwiąż test


Dobry początek lekcji językowej

Dobry początek lekcji językowej

Czy każda lekcja powinna zaczynać się od standardowego powitania, sprawdzenia obecności, podania tematu zajęć i numeru strony z podręcznika z pierwszym zadaniem? W English College uważamy, że wcale niekoniecznie. Dlaczego? Z dwóch powodów:

 • Pierwszy, to taki, że jest to mało zachęcające dla ucznia aby angażować się w zajęcia.
 • A drugi, to fakt, że wchodząc do naszej sali, młodzi ludzie bardzo często mają jeszcze w głowie myśli związane z napisanym wcześniej sprawdzianem, tym, co się wydarzyło w czasie przerwy, albo wiadomością, którą właśnie otrzymali na swój telefon.


Dlatego aby nasza lekcja była efektywna i angażująca, dobrze jest wprowadzić uczniów w temat stopniowo, płynnie przechodząc od tego co wydarzyło się na poprzedniej lekcji lub co akurat przykuwa wszystkich uwagę, do tego, co będzie nowe na naszych zajęciach. Oczywiście wszystko w języku obcym, bo w ten sposób pokazujemy uczniom, że od razu wykorzystujemy język w praktyce.


WARM-UPS (rozgrzewki językowe) są właśnie takimi zadaniami, które z jednej strony pozwalają wprowadzić uczniów w klimat lekcji, a z drugiej znakomicie powtarzają i utrwalają wcześniejszy materiał. Bazują na dobrze znanych strukturach i słownictwie, co buduje pewność siebie i zdecydowanie sprzyja zaangażowaniu i aktywności uczniów na lekcji.

Jak możemy przygotować takie zadanie rozgrzewkowe?

 • Potrzebujemy np.: kolorowych patyczków lub kulek w 5-6 kolorach lub kości do gry. To będą nasze kategorie.
 • Wyświetlamy je uczniom na tablicy, np.
  • Czerwony lub 1 – Powiedz nam coś o swoich zainteresowań
  • Niebieski lub 2 – Opowiedz jak spędziłeś weekend
  • Zielony lub 3 – Opisz swojego przyjaciela
  • Żółty lub 4 – Powiedz nam jak spędzasz swoje urodziny
  • Biały lub 5 – Opisz swój wymarzony zawód
  • Różowy lub 6 – Opowiedz jaką super moc chciałbyś mieć i dlaczego
 • Uczniowie losują patyczek, kulkę lub rzucają kostką do gry i wykonują zadanie.
 • Kategorie mogą dotyczyć słownictwa, które uczniowie mieli na ostatnich zajęciach lub konkretnej struktury gramatycznej, którą muszą powtórzyć i utrwalić


Prawda, że proste? A jakie skuteczne!

A jeśli chcielibyście przekonać się sami jak to jest dobrze zacząć lekcję angielskiego w English College, zapraszamy na BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PROBNĄ.

Rejestracja na naszej stronie internetowej

 

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, trochę luźniejsze, podsumowujące, ale nadal bardzo konkretne i bardzo praktyczne. No i ...
zobacz więcej
Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy,tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz ...
zobacz więcej
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart