Rozwiąż test

Dobry początek lekcji językowej

Dobry początek lekcji językowej

Czy każda lekcja powinna zaczynać się od standardowego powitania, sprawdzenia obecności, podania tematu zajęć i numeru strony z podręcznika z pierwszym zadaniem? W English College uważamy, że wcale niekoniecznie. Dlaczego? Z dwóch powodów:

 • Pierwszy, to taki, że jest to mało zachęcające dla ucznia aby angażować się w zajęcia.
 • A drugi, to fakt, że wchodząc do naszej sali, młodzi ludzie bardzo często mają jeszcze w głowie myśli związane z napisanym wcześniej sprawdzianem, tym, co się wydarzyło w czasie przerwy, albo wiadomością, którą właśnie otrzymali na swój telefon.


Dlatego aby nasza lekcja była efektywna i angażująca, dobrze jest wprowadzić uczniów w temat stopniowo, płynnie przechodząc od tego co wydarzyło się na poprzedniej lekcji lub co akurat przykuwa wszystkich uwagę, do tego, co będzie nowe na naszych zajęciach. Oczywiście wszystko w języku obcym, bo w ten sposób pokazujemy uczniom, że od razu wykorzystujemy język w praktyce.


WARM-UPS (rozgrzewki językowe) są właśnie takimi zadaniami, które z jednej strony pozwalają wprowadzić uczniów w klimat lekcji, a z drugiej znakomicie powtarzają i utrwalają wcześniejszy materiał. Bazują na dobrze znanych strukturach i słownictwie, co buduje pewność siebie i zdecydowanie sprzyja zaangażowaniu i aktywności uczniów na lekcji.

Jak możemy przygotować takie zadanie rozgrzewkowe?

 • Potrzebujemy np.: kolorowych patyczków lub kulek w 5-6 kolorach lub kości do gry. To będą nasze kategorie.
 • Wyświetlamy je uczniom na tablicy, np.
  • Czerwony lub 1 – Powiedz nam coś o swoich zainteresowań
  • Niebieski lub 2 – Opowiedz jak spędziłeś weekend
  • Zielony lub 3 – Opisz swojego przyjaciela
  • Żółty lub 4 – Powiedz nam jak spędzasz swoje urodziny
  • Biały lub 5 – Opisz swój wymarzony zawód
  • Różowy lub 6 – Opowiedz jaką super moc chciałbyś mieć i dlaczego
 • Uczniowie losują patyczek, kulkę lub rzucają kostką do gry i wykonują zadanie.
 • Kategorie mogą dotyczyć słownictwa, które uczniowie mieli na ostatnich zajęciach lub konkretnej struktury gramatycznej, którą muszą powtórzyć i utrwalić


Prawda, że proste? A jakie skuteczne!

A jeśli chcielibyście przekonać się sami jak to jest dobrze zacząć lekcję angielskiego w English College, zapraszamy na BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PROBNĄ.

Rejestracja na naszej stronie internetowej

 

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart