Rozwiąż test

CZY NAUCZANIE MOŻNA ODDZIELIĆ OD WYCHOWANIA?

CZY NAUCZANIE MOŻNA ODDZIELIĆ OD WYCHOWANIA?

Mówi się często, że szkoła to miejsce, które przede wszystkim przygotowuje do dorosłego życia i gdzie przede wszystkim zdobywa się wiedzę i umiejętności potrzebne na przyszłość. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że szkoła powinna głównie skupiać się na przekazywaniu wiedzy, a za wychowanie młodych ludzi odpowiedzialni są dom i rodzice.

My uważamy, że nie do końca jest to prawdą i że jako szkoła i nauczyciele mamy ogromny wpływ na kształtowanie postaw młodych ludzi. Co więcej, uważamy, że to właśnie w szkole młodzi ludzie uczą się takich rzeczy jak odpowiedzialność, budowanie relacji, poczucie własnej wartości, szacunek do drugiego człowieka i wszystkiego co ważne jest nie tylko w życiu dorosłym, ale tu i teraz kiedy nadal są dziećmi i kiedy dorastają.

Dlatego w English College ucząc języka staramy się również aktywnie wspierać rozwój umiejętności interpersonalnych, jednocześnie dbając o dobrą atmosferę nauki i współpracy. Jednym z takim elementów są tzw. KONTRAKTY KLASOWE, które lektorzy English College zawierają na początku roku szkolnego ze swoimi uczniami. Kontrakty te z jednej strony określają zasady współpracy i reguły postępowania w klasie, a z drugiej dają uczniom możliwość decydowania o tym jak te zasady będą wyglądały. Dotyczy to także naszych najmłodszych, jeszcze „niepiszących” kursantów, którzy zawierają swoje klasowe kontrakty w formie obrazkowej.

A jak to robimy?
• Po pierwsze kontrakty uzgadniamy razem z uczniami i to oni mają ogromny wpływ na ich ostateczną treść, przez co biorą na siebie dużą część odpowiedzialności za ich realizację
• Po drugie, kontrakty te mają zawsze postać fizyczną (np. w postaci plakatu) i są wykonywane samodzielnie przez uczniów, co przemawia do nich bardziej niż zasady dyktowane przez nauczyciela.
• Po trzecie, wszystkie kontrakty umieszczamy w widocznym miejscu w klasie, tak aby wszyscy o nim pamiętali i abyśmy mogli w każdej chwili do nich się odnieść.

Efekt jest taki, że nauczycielowi znacznie łatwiej jest zadbać o dobrą atmosferę i dyscyplinę w klasie. Uczniowie bardziej angażują się w lekcje i jednocześnie uczą się dbać o potrzeby własne i innych w różnych interakcjach społecznych. No i jak to w English College bywa, przy okazji uczą się też praktycznego angielskiego :)

Na zdjęciach grupa K02 pani Karoliny podczas sporządzania kontraktu klasowego w języku angielskim. Była to znakomita okazja na dodatkową okazją na poznanie i utrwalanie nowych wyrażeń w praktyce Na koniec lekcji dzieci powtarzały poznane słowa rysując na tablicach

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart