CZY NAUCZANIE MOŻNA ODDZIELIĆ OD WYCHOWANIA?
Rozwiąż test


CZY NAUCZANIE MOŻNA ODDZIELIĆ OD WYCHOWANIA?

CZY NAUCZANIE MOŻNA ODDZIELIĆ OD WYCHOWANIA?

Mówi się często, że szkoła to miejsce, które przede wszystkim przygotowuje do dorosłego życia i gdzie przede wszystkim zdobywa się wiedzę i umiejętności potrzebne na przyszłość. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że szkoła powinna głównie skupiać się na przekazywaniu wiedzy, a za wychowanie młodych ludzi odpowiedzialni są dom i rodzice.

My uważamy, że nie do końca jest to prawdą i że jako szkoła i nauczyciele mamy ogromny wpływ na kształtowanie postaw młodych ludzi. Co więcej, uważamy, że to właśnie w szkole młodzi ludzie uczą się takich rzeczy jak odpowiedzialność, budowanie relacji, poczucie własnej wartości, szacunek do drugiego człowieka i wszystkiego co ważne jest nie tylko w życiu dorosłym, ale tu i teraz kiedy nadal są dziećmi i kiedy dorastają.

Dlatego w English College ucząc języka staramy się również aktywnie wspierać rozwój umiejętności interpersonalnych, jednocześnie dbając o dobrą atmosferę nauki i współpracy. Jednym z takim elementów są tzw. KONTRAKTY KLASOWE, które lektorzy English College zawierają na początku roku szkolnego ze swoimi uczniami. Kontrakty te z jednej strony określają zasady współpracy i reguły postępowania w klasie, a z drugiej dają uczniom możliwość decydowania o tym jak te zasady będą wyglądały. Dotyczy to także naszych najmłodszych, jeszcze „niepiszących” kursantów, którzy zawierają swoje klasowe kontrakty w formie obrazkowej.

A jak to robimy?
• Po pierwsze kontrakty uzgadniamy razem z uczniami i to oni mają ogromny wpływ na ich ostateczną treść, przez co biorą na siebie dużą część odpowiedzialności za ich realizację
• Po drugie, kontrakty te mają zawsze postać fizyczną (np. w postaci plakatu) i są wykonywane samodzielnie przez uczniów, co przemawia do nich bardziej niż zasady dyktowane przez nauczyciela.
• Po trzecie, wszystkie kontrakty umieszczamy w widocznym miejscu w klasie, tak aby wszyscy o nim pamiętali i abyśmy mogli w każdej chwili do nich się odnieść.

Efekt jest taki, że nauczycielowi znacznie łatwiej jest zadbać o dobrą atmosferę i dyscyplinę w klasie. Uczniowie bardziej angażują się w lekcje i jednocześnie uczą się dbać o potrzeby własne i innych w różnych interakcjach społecznych. No i jak to w English College bywa, przy okazji uczą się też praktycznego angielskiego :)

Na zdjęciach grupa K02 pani Karoliny podczas sporządzania kontraktu klasowego w języku angielskim. Była to znakomita okazja na dodatkową okazją na poznanie i utrwalanie nowych wyrażeń w praktyce Na koniec lekcji dzieci powtarzały poznane słowa rysując na tablicach

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Grudzień to czas świąteczny i sporo uwagi poświęcamy lekcjom kulturowym związanym z tą odwieczną tradycją. Ważna dla nas jeż również to, ...
zobacz więcej
Miesiąc grudzień w English College to oprócz lekcji świąteczny również intensywny okres powtórek i sprawdzianów. Uczniowie, jak to ...
zobacz więcej
Uczniowie którzy przygotowują się w English College do swoich egzaminów systematycznie nabywają umiejętności rozwiązywania zadań ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart