Rozwiąż test

CZEMU POLACY TAK CHĘTNIE UCZĄ SIĘ NIEMIECKIEGO?

CZEMU POLACY TAK CHĘTNIE UCZĄ SIĘ NIEMIECKIEGO?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiają się pierwsze zajęcia w szkole i na kursach, gdzie rozpoczynamy swoją przygodę z bardzo popularnym w naszym kraju językiem niemieckim. Kiedy pytamy naszych  kursantów dlaczego wybrali akurat język niemiecki i co ich motywuje do jego nauki, odpowiedzi padają bardzo różne.

 

Dzieci na przykład,  tłumaczą najczęściej, że uczą się ponieważ zapisali ich rodzie i że nie radzą sobie z nauką niemieckiego w szkole. I chociaż cieszymy się, że tak licznie korzystają z kursów niemieckiego w English College, to jednak martwi nas trochę, że na ogół dzieci mają raczej negatywną motywację do nauki, podyktowaną wymogami szkolnymi. A przecież język niemiecki to język, w którym powstały przepiękne i niepowtarzalne baśnie Braci Grimm, czy  niezwykle popularna bajka o “Pszczółce Mai” autorstwa pisarza Waldemar Bonsels’a, która przez lata towarzyszyła nam przed niedzielnym zaśnięciem.

 

Młodzież, dla odmiany, oprócz wymogów szkolnych, podkreśla wyjątkowe brzmienie języka niemieckiego, albo że słucha muzyki „Rammsteina”. Inni jeszcze mają nadzieję na podobną karierę do kariery naszego mistrza Roberta Lewandowskiego, który - należy dodać - naprawdę świetne posługuje się językiem niemieckim!  Język niemiecki kojarzy się młodzieży również z fajnymi wypadami na narty w austriackie Alpy, czy podróżami po przepięknej Szwajcarii, a niektórym nawet z Księstwem Lichtenstein!
 

Dorośli natomiast, najczęściej podkreślają argument ekonomiczny i że potrzebują języka niemieckiego do pracy, aby skutecznie komunikować się z klientem niemieckojęzycznym. Dzisiaj Niemcy to przede wszystkim największy partner gospodarczy Polski, ogromny rynek działalności polskich firm i jednocześnie znacząca obecność firm niemieckich na naszym, rodzimym rynku. To oznacza, że biegła znajomość języka niemieckiego daje bardzo silną pozycję i ogromna przewagę na bardzo konkurencyjnym, międzynarodowym rynku pracy.

 

Tak czy inaczej, jakikolwiek powód masz aby się uczyć języka niemieckiego zapraszamy Cię do English College. Więcej informacji o ofercie kursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych znajdziecie TUTAJ

 

Do zobaczenia  w English College :)
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart