Rozwiąż test

Sprytne triki na powtórkę słownictwa i gramatyki

Sprytne triki na powtórkę słownictwa i gramatyki

Czy nauka słownictwa i gramatyki sprawia Wam kłopoty? Przeraża Was lista słówek czy reguł gramatycznych do zapamiętania?

Nic dziwnego. Wbrew utartym opiniom, uczenie się całych list słów na pamięć czy robienie mnóstwa ćwiczeń gramatycznych to nie jest najlepszy sposób na naukę języka. O wiele lepiej jest uczyć się w kontekście lub poprzez zabawę! Ruch, wizualizacja, grywalizacja i związane z nimi pozytywne emocje, to jest to, co pomaga nam zapamiętywać nawet najtrudniejsze zagadnienia.


Nasi lektorzy doskonale o tym wiedzą i takie właśnie techniki wykorzystują na zajęciach. Np. ostatnio pani Karolina w  grupie Z06 utrwalała z dziećmi słownictwo z podręcznika z poprzedniego roku. To było dopiero wyzwanie! Uczniowie musieli się wykazać zdolnościami nie tylko językowymi ale i konstrukcyjnymi. Najpier losowali słówko z przygotowanych wcześniej przez lektorkę fiszek, następnie trzeba było poprawie je powiedzieć i utworzyć zdanie. W ten sposób uzyskiwało się prawo do powiększenia wieży z  flashcard’ów i kubeczków. Było mnóstwo zabawy, a przy okazji grupa utrwaliła to, czego już się wcześniej nauczyła


Starsi uczniowie z grupy Z22 mieli nieco trudniejsze zadanie – grali w grę w Ring of Fire. Nie tylko utrwalali słownictwo dotyczące hobby i zainteresowań, ale samodzielnie musieli układać pytania. Karty do gry służyły jako atrybut do wylosowania osoby pytanej, a na tablicy był wyświetlony klucz oznaczeń, oczywiście w języku angielskim, np. "Król" – zapytaj chłopca, "Królowa" - zapytaj dziewczynkę, "Walet" – zapytaj osobę po lewej stronie ect. Uczniowie losowali kartę oraz pytanie i rozmawiali z wyznaczoną osobą. Był to super sposób nie tylko na powtórkę gramatyki (umiejętność tworzenia pytań w różnych czasach gramatycznych), ale również na budowanie relacji w grupie, ponieważ uczniowie pytali o rzeczy, które ich interesowały i których chcieli dowiedzieć się o innych.

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart