SIEDZIEĆ? STAĆ? CHODZIĆ? Oto jest pytanie!

SIEDZIEĆ? STAĆ? CHODZIĆ? Oto jest pytanie!

SIEDZIEĆ? STAĆ? CHODZIĆ? Oto jest pytanie!

Co jeszcze możemy zrobić, aby młodzież i dorośli skuteczniej uczyli się języka?

 

Liczne badania naukowe potwierdzają, że włączenie do zajęć językowych elementu ruchu bardzo pozytywnie wpływa na lepsze zapamiętywanie słownictwa i struktur językowych wśród uczniów. I wcale nie dotyczy to tylko zajęć dla dzieci. Okazuje się, że zarówno młodzież jak i osoby dorosłe mogą bardzo dużo skorzystać na włączeniu elementów kinestetycznych na swoich lekcjach językowych.

 

Często panuje pewien stereotyp, że ruch i zabawa owszem, ale tylko na zajęciach dla dzieci i to tylko po to aby od czasu do czasu dać im chwilę wytchnienia i w ten sposób utrzymać ich koncentracja na dłużej. Natomiast młodzież i dorośli to zbyt poważni ludzie na takie rzeczy i raczej powinni uczyć się języka siedząc w ławkach i studiując mądre zagadnienia z podręcznika.

 

Nawet dorośli kursanci potrzebują bardzo zróżnicowanych bodźców, aby lepiej przyswajać sobie i  utrwalać poznawane słownictwo i struktury gramatyczne. Na zdjęciach grupa R21 pani Kasi i gramatyka na karteczkach! Uczniowie utrwalali tutaj QUESTION TAGS (pytania rozłączne), a następnie prowadzili konwersacje między sobą poruszając się po całej sali.


Jest energia, jest fun i są efekty! :)

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Jak co roku pod koniec listopada, za sprawą amerykańskiego Święta THANKSGIVING, w naszej szkole królują indyki. Jest to oczywiście doskonała ...
zobacz więcej
Komunikacja w języku obcym jest absolutnym priorytetem w English College. Dlatego wszelkie struktury gramatyczne oraz słownictwo tematyczne ...
zobacz więcej
Czy nauka słownictwa i gramatyki sprawia Wam kłopoty? Przeraża Was lista słówek do zapamiętania czy reguł gramatycznych jak tworzyć pytania? ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Radom - Ustronie
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszkuk i wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart