Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego
Rozwiąż test


Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego

Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego
Początek Nowego Roku to czas postanowień. Jedni wytrwale dążą do wyznaczonych celów, inni już po kilku tygodniach, a czasem dniach zapominają o swoich planach na przyszłość.
 
Tak czy inaczej jest to bardzo dobry temat na rozgadanie uczniów po świątecznej przerwie. Możemy powtórzyć słownictwo i utrwalić struktury gramatyczne, które akurat są nam potrzebne.
 
???? Z niepiszącymi jeszcze uczniami możemy zrobić rysowane postanowienia noworoczne. Rozdajemy uczniom kartki, po środku rysują kreskę tak, by mieć dwa pola. Na jednym, odwzorowują z tablicy słowo MORE, a na drugim słowo LESS. Jeśli nie znają tych słów, tłumaczymy ich znaczenie, a następnie prosimy, by dzieci narysowały to czego chcą mieć/robić więcej, czego mniej w 2022 roku.
 
???? Z młodszymi uczniami szkoły podstawowej możemy zrobić takie postanowienia za pomocą najprostszej konstrukcji: I WANT / I DO NOT WANT (Ja chcę/Ja nie chcę). I w zależności co dzieci wolą, mogą rysować i podpisywać obrazki, lub pisać całe zdania.
 
???? Dla starszych uczniów mamy oczywiście ambitniejsze zadanie. Rewelacyjnie sprawdzi się tutaj powtórka struktur używanych do wyrażania przyszłości: (WILLL/GOING TO/ PRESENT SIMPLE/PRESENT CONTINUOUS/ FUTURE CONTINUOUS, FUTURE PERFECT). Tu możemy wykorzystać jakąkolwiek listę postanowień noworocznych, nawet znalezioną w Internecie, a uczniowie wybierają te, które im się podobają, lub które chcieliby zamieścić na swojej liście.
 
???? Dla uczniów na zaawansowanym poziomie proponuję omówienie noworocznych postanowień i ich argumentowanie. Wykorzystujemy słowa spójniki takie jak: SINCE, HENCE, THEREFORE, HOWEVER , ON ONE HAND, itp. Uczniowie robią burzę mózgów i wypisują postanowienia noworoczne. Mogą one być najczęstsze, najtrudniejsze lub najśmieszniejsze. W parach lub grupach losują spójniki i jedno postanowienie i muszą wyrazić swoje zdanie używając wylosowanego wyrażenia.
 
A na zdjęciach Grupa P05 pani Ewy i ich praca nad noworocznymi postanowieniami. :)
wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Grudzień to czas świąteczny i sporo uwagi poświęcamy lekcjom kulturowym związanym z tą odwieczną tradycją. Ważna dla nas jeż również to, ...
zobacz więcej
Miesiąc grudzień w English College to oprócz lekcji świąteczny również intensywny okres powtórek i sprawdzianów. Uczniowie, jak to ...
zobacz więcej
Uczniowie którzy przygotowują się w English College do swoich egzaminów systematycznie nabywają umiejętności rozwiązywania zadań ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart