Rozwiąż test

Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego

Noworoczne postanowienia na lekcjach angielskiego
Początek Nowego Roku to czas postanowień. Jedni wytrwale dążą do wyznaczonych celów, inni już po kilku tygodniach, a czasem dniach zapominają o swoich planach na przyszłość.
 
Tak czy inaczej jest to bardzo dobry temat na rozgadanie uczniów po świątecznej przerwie. Możemy powtórzyć słownictwo i utrwalić struktury gramatyczne, które akurat są nam potrzebne.
 
???? Z niepiszącymi jeszcze uczniami możemy zrobić rysowane postanowienia noworoczne. Rozdajemy uczniom kartki, po środku rysują kreskę tak, by mieć dwa pola. Na jednym, odwzorowują z tablicy słowo MORE, a na drugim słowo LESS. Jeśli nie znają tych słów, tłumaczymy ich znaczenie, a następnie prosimy, by dzieci narysowały to czego chcą mieć/robić więcej, czego mniej w 2022 roku.
 
???? Z młodszymi uczniami szkoły podstawowej możemy zrobić takie postanowienia za pomocą najprostszej konstrukcji: I WANT / I DO NOT WANT (Ja chcę/Ja nie chcę). I w zależności co dzieci wolą, mogą rysować i podpisywać obrazki, lub pisać całe zdania.
 
???? Dla starszych uczniów mamy oczywiście ambitniejsze zadanie. Rewelacyjnie sprawdzi się tutaj powtórka struktur używanych do wyrażania przyszłości: (WILLL/GOING TO/ PRESENT SIMPLE/PRESENT CONTINUOUS/ FUTURE CONTINUOUS, FUTURE PERFECT). Tu możemy wykorzystać jakąkolwiek listę postanowień noworocznych, nawet znalezioną w Internecie, a uczniowie wybierają te, które im się podobają, lub które chcieliby zamieścić na swojej liście.
 
???? Dla uczniów na zaawansowanym poziomie proponuję omówienie noworocznych postanowień i ich argumentowanie. Wykorzystujemy słowa spójniki takie jak: SINCE, HENCE, THEREFORE, HOWEVER , ON ONE HAND, itp. Uczniowie robią burzę mózgów i wypisują postanowienia noworoczne. Mogą one być najczęstsze, najtrudniejsze lub najśmieszniejsze. W parach lub grupach losują spójniki i jedno postanowienie i muszą wyrazić swoje zdanie używając wylosowanego wyrażenia.
 
A na zdjęciach Grupa P05 pani Ewy i ich praca nad noworocznymi postanowieniami. :)
wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart