Rozwiąż test

NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? cz.II

NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? cz.II
 
Mamy XXI wiek i praktycznie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym! Niektórzy twierdzą, że jest on złodziejem czasu. Pewnie mają trochę racji, ale my możemy to zmienić....Możemy na przykład wykorzystać swój telefon komórkowy do codziennej nauki języka angielskiego. Obecnie na rynku mamy coraz więcej najróżniejszych platform i aplikacji do utrwalania i powtarzania słownictwa, czytania krótkich tekstów, są też dostępne różne gry i quizy językowe. Dlaczego tego nie wykorzystać? Szczególnie, że większość z nich w swojej wersji podstawowej jest zupełnie bezpłatna. 
 
Jeśli każdego dnia poświęcisz choćby 10-15 minut, to już będzie rewelacyjnie! Quiz czy test na telefonie komórkowym możesz robić np.: czekając gdzieś w kolejce, w komunikacji miejskiej, a nawet w na ławce w parku. Chodzi tu głównie o systematyczność, a jeśli się zdyscyplinujesz, to już po 21 dniach wyrobisz sobie bardzo cenny nawyk.
 
Oto kilka aplikacji i quizów do samodzielnej nauki z komputerem lub smartfonem:
 • Duolingo – darmowa aplikacja do nauki języków obcych, zawiera krótkie lekcje i quizy, koncentruje się przede wszystkim na tłumaczeniach oraz wymowie, wykorzystując funkcję czatów.
 • Busuu – aplikacja do nauki języków obcych, kładzie nacisk na język używany na co dzień, a dzięki komunikacji z native speakerami można też sprawdzać krótkie wypowiedzi pisemne, aplikacja jest darmowa, ale większość ciekawych dodatków wymaga opłaty
 • Hello talk - aplikacja opiera się na komunikacji i umożliwia naukę języków obcych dzięki rozmowom z ludźmi z całego świata.
 • ScrabbleGO – dobrze znana gra Scrabble w wersji na telefon, można zagrać z „komputerem” lub z losowo wybraną osobą
 • Influent – dla początkujących, gra pozwala na naukę 420 rzeczowników, przymiotników i czasowników oraz ich synonimów
 • FluentU – od początkującego do zaawansowanego poziomu, w grze wykorzystane są autentyczne materiały wideo (zwiastuny filmowe, wywiady)
 • News in levels – krótkie teksty dotyczące wydarzeń na całym świecie podane w 3 wersjach na 3 poziomy zaawansowania
 • Squid – dla zaawansowanych – aplikacja do doskonalenia umiejętności czytania, artykuły z codziennymi wiadomościami z całego świata podzielone tematycznie

 

Która Tobie kóra aplikacja wydaje się najbardziej interesująca? A może chociaż lubisz nowe technologie, to jednak wolisz uczyć się języka z lektorem, nawet w czasie wakacji?
 • Jeśli tak to może warto skorzystać z WAKACYJNEYCH KURSÓW ONLINE w English College
 • Do wyboru kursy z Lektorem Polskim lub konwersacje Native Speakerem w specjalnej wakacyjnej cenie
 • Szczegóły w linku TUTAJ
 
Serdecznie zapraszamy :)
wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart