NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? CZ.I
Rozwiąż test


NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? CZ.I

NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? CZ.I

Wakacje to zdecydowanie czas odpoczynku od szkoły i nauki.  To czas na regenerację sił i prawdziwy relaks, i tak naprawdę nikt z nas nie chce nawet myśleć o nauce.

 

Z doświadczenia jednak wiemy, że wrześniowy powrót do szkoły bywa dosyć stresujący, a dla niektórych nawet bardzo trudny, bo  okazuje się, że wszystko to czego tak usilnie uczyliśmy się przez cały rok nagle gdzieś ulatuje...

Dlatego chcielibyśmy jednak Was namówić na systematyczne utrwalanie, a może nawet poszerzenie języka angielskiego podczas wakacji. Oczywiście w sposób bardzo przystępny i nie wymagający dużego wysiłku. Wtedy  nowy rok szkolny rozpoczniecie z uśmiechem na twarzy i bez typowego wrześniowego stresu, że „nic nie pamiętam”.

Oto kilka prostych podpowiedzi:

  • Lubisz oglądać filmy lub seriale na platformach internetowych? Oglądaj je w języku angielskim, najpierw z napisami polskimi, później z angielskimi, a na koniec zupełnie bez napisów. Jeśli obawiasz się, że nie zrozumiesz, co się dzieje w filmie, zacznij oglądanie od filmów, które już znasz i doskonale wiesz o co w nich chodzi. Wówczas będzie Ci znacznie łatwiej skupić się na samym języku.
  • Korzystasz często z Internetu? Czytaj w języku angielskim, mogą to być książki, blogi, artykuły. Wybieraj lekturę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Wtedy i przyjemniej się czyta o czymś, co nas interesuje, i szybciej, lepiej zapamiętujemy nowe wyrażenia, ponieważ dotyczyły one tematu z kręgu naszych zainteresowań.
  • Interesujesz się tym co dzieje się na świecie? Słuchaj lub oglądaj codzienne wiadomości w języku angielskim. Nie zajmuje to dużo czasu, a osłuchanie się i oczytanie doskonale wpływa na naszą znajomość języka.

A może Wy macie jakieś swoje ulubione sposoby na „podtrzymanie formy językowej” w czasie wakacji?
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Wielu rodziców, którzy inwestują w naukę języków swoich dzieci często zastanawia się ile oni tak naprawdę umieją. To wbrew pozorom nie jest ...
zobacz więcej
Taki tytuł miała sesja naszej pani metodyk Moniki Ziębakowskiej podczas sobotniej konferencji pt.: ?Zaopiekuj się sobą, nauczycielu?. ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Radom - Ustronie
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart