Rozwiąż test

NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? CZ.I

NASZ METODYK RADZI - Jak uczyć się języka podczas wakacji? CZ.I

Wakacje to zdecydowanie czas odpoczynku od szkoły i nauki.  To czas na regenerację sił i prawdziwy relaks, i tak naprawdę nikt z nas nie chce nawet myśleć o nauce.

 

Z doświadczenia jednak wiemy, że wrześniowy powrót do szkoły bywa dosyć stresujący, a dla niektórych nawet bardzo trudny, bo  okazuje się, że wszystko to czego tak usilnie uczyliśmy się przez cały rok nagle gdzieś ulatuje...

Dlatego chcielibyśmy jednak Was namówić na systematyczne utrwalanie, a może nawet poszerzenie języka angielskiego podczas wakacji. Oczywiście w sposób bardzo przystępny i nie wymagający dużego wysiłku. Wtedy  nowy rok szkolny rozpoczniecie z uśmiechem na twarzy i bez typowego wrześniowego stresu, że „nic nie pamiętam”.

Oto kilka prostych podpowiedzi:

  • Lubisz oglądać filmy lub seriale na platformach internetowych? Oglądaj je w języku angielskim, najpierw z napisami polskimi, później z angielskimi, a na koniec zupełnie bez napisów. Jeśli obawiasz się, że nie zrozumiesz, co się dzieje w filmie, zacznij oglądanie od filmów, które już znasz i doskonale wiesz o co w nich chodzi. Wówczas będzie Ci znacznie łatwiej skupić się na samym języku.
  • Korzystasz często z Internetu? Czytaj w języku angielskim, mogą to być książki, blogi, artykuły. Wybieraj lekturę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Wtedy i przyjemniej się czyta o czymś, co nas interesuje, i szybciej, lepiej zapamiętujemy nowe wyrażenia, ponieważ dotyczyły one tematu z kręgu naszych zainteresowań.
  • Interesujesz się tym co dzieje się na świecie? Słuchaj lub oglądaj codzienne wiadomości w języku angielskim. Nie zajmuje to dużo czasu, a osłuchanie się i oczytanie doskonale wpływa na naszą znajomość języka.

A może Wy macie jakieś swoje ulubione sposoby na „podtrzymanie formy językowej” w czasie wakacji?
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart