Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!
Rozwiąż test


Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!

Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!


Po raz kolejny uczniowie English College mogą sprawdzić swoje praktyczne umiejętności językowe podczas wymiany listów z rówieśnikami z innego kraju. Tym razem naszymi nowymi znajomymi (penpals) są uczniowie z Włoch!
 
W ostatnich tygodniach English College dotarły kolejne tajemnicze przesyłki. Okazało się, że są to listy napisane przez młodzież z jednej z włoskich szkół w ramach projektu „penpals” realizowanego na lekcjach języka angielskiego. Bardzo szybko nasi kursanci zabrali się do czytania i rzecz jasna odpisywania na listy swoich rówieśników.


Dlaczego warto podejmować takie inicjatywy?

  • Pisanie listów w języku angielskim daje uczniom możliwość porozumiewania się ze swoimi rówieśnikami na całym świecie, poznawania nowych ludzi z różnych krajów, ich kultury i zwyczajów.
  • Jest także dla uczniów "sprawdzianem" ich praktycznych umiejętności językowych, daje motywację do dalszej nauki i rozwoju językowego
  • Uczą się też, że nie trzeba perfekcyjnie umieć gramatykę i bezbłędnie stosować słownictwo, aby skutecznie się porozumiewać. Widzą, że ich rówieśnicy także popełniają błędy, a mimo to „dogadują” się z innymi i potrafią przekazać mnóstwo informacji.

Jednym słowem nic nie zastąpi wykorzystywania wiedzy w praktyce. Dlatego zamiast skupiać się ciągle na fikcyjnych poleceniach typu „Napisz list do kolegi z Anglii...”  warto pomóc swoim uczniom korespondować z prawdziwymi osobami.
 

Prawdziwe listy, prawdziwi ludzie, to taki namacalny dowód na to, że warto uczyć się języków, ponieważ ułatwia on komunikację i umożliwia zawieranie nowych, ciekawych znajomości. No i rzecz jasna bardziej motywuje do wytężonej pracy na zajęciach.
 

Na zdjęciach grupa K14 z English College, która odpisuje na listy od swoich nowych włoskich przyjaciół.  Jest mnóstwo zabawy  kreatywności, no i każdy się stara błysnąć swoją angielszczyzną ????  
 
 
 

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, trochę luźniejsze, podsumowujące, ale nadal bardzo konkretne i bardzo praktyczne. No i ...
zobacz więcej
Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy,tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz ...
zobacz więcej
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart