Rozwiąż test

Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!

Nasi uczniowie korespondują z przyjaciółmi z Włoch!


Po raz kolejny uczniowie English College mogą sprawdzić swoje praktyczne umiejętności językowe podczas wymiany listów z rówieśnikami z innego kraju. Tym razem naszymi nowymi znajomymi (penpals) są uczniowie z Włoch!
 
W ostatnich tygodniach English College dotarły kolejne tajemnicze przesyłki. Okazało się, że są to listy napisane przez młodzież z jednej z włoskich szkół w ramach projektu „penpals” realizowanego na lekcjach języka angielskiego. Bardzo szybko nasi kursanci zabrali się do czytania i rzecz jasna odpisywania na listy swoich rówieśników.


Dlaczego warto podejmować takie inicjatywy?

  • Pisanie listów w języku angielskim daje uczniom możliwość porozumiewania się ze swoimi rówieśnikami na całym świecie, poznawania nowych ludzi z różnych krajów, ich kultury i zwyczajów.
  • Jest także dla uczniów "sprawdzianem" ich praktycznych umiejętności językowych, daje motywację do dalszej nauki i rozwoju językowego
  • Uczą się też, że nie trzeba perfekcyjnie umieć gramatykę i bezbłędnie stosować słownictwo, aby skutecznie się porozumiewać. Widzą, że ich rówieśnicy także popełniają błędy, a mimo to „dogadują” się z innymi i potrafią przekazać mnóstwo informacji.

Jednym słowem nic nie zastąpi wykorzystywania wiedzy w praktyce. Dlatego zamiast skupiać się ciągle na fikcyjnych poleceniach typu „Napisz list do kolegi z Anglii...”  warto pomóc swoim uczniom korespondować z prawdziwymi osobami.
 

Prawdziwe listy, prawdziwi ludzie, to taki namacalny dowód na to, że warto uczyć się języków, ponieważ ułatwia on komunikację i umożliwia zawieranie nowych, ciekawych znajomości. No i rzecz jasna bardziej motywuje do wytężonej pracy na zajęciach.
 

Na zdjęciach grupa K14 z English College, która odpisuje na listy od swoich nowych włoskich przyjaciół.  Jest mnóstwo zabawy  kreatywności, no i każdy się stara błysnąć swoją angielszczyzną ????  
 
 
 

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart