Rozwiąż test

Jak wykorzystać dialog z niespodzianką na lekcji jezyka

Jak wykorzystać dialog z niespodzianką na lekcji jezyka


W ramach cyklicznych porad dla nauczycieli języków pod hasłem W(T)ORKÓW POMYSŁÓW dzisiaj nasz szkolny Metodyk radzi jak wykorzystać na lekcji dialog z niespodzianką

Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy, tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz częściej narzekają na nudne zadania, a szczególnie te, które muszą zrobić w podręczniku.
Mamy  zatem dla Was super pomysł na rozruszanie uczniów, a na pewno na ich obudzenie. Dialogi z niespodzianką, czy może raczej z  nieoczekiwany zwrotem akcji z pewnością spodobają się Waszym uczniom!

Co należy przygotować?
 
1. Wybierzcie jakieś swoje gadżety do losowania (potrzebne są dwie kategorie),
- może to być kostka do gry, wtedy oczka 1-3 stanowią pierwszą grupę, oczka 4-6 drugą
- mogą to być koraliki, guziki, patyczki np.: w dwóch kolorach
- mogą to być nawet karteczki, naszykowane „na szybko” tuż przed lekcją

2. Potrzebne są też „konteksty",  w jakich będzie odbywał się dialog. Można np. poprosić uczniów, by wybrali miejsce i osoby biorące udział w takich oto scenkach rodzajowych:
- 2 pilotów w kokpicie
- klient i sprzedawca w sklepie
- 2 nieznajomych na lotnisku

3. Uczniowie wybierają sobie kontekst, a następnie losują kategorię. W zależności od numerów czy kolorów, potrzebne będą pary zadań:
- kolor 1 – jesteś zły i narzekasz na wszystko dookoła
- kolor 2 – jesteś szczęśliwy i ogłaszasz to wszem i wobec
lub
- kostka oczka 1-3 – zapomniałeś imienia partnera i starasz się dowiedzieć od niego, jak ma na imię
- kostka oczka 4-6 – uważasz, że twój partner ma najpiękniejsze imię na świecie

Po wybraniu kontekstu oraz wylosowaniu zadań, uczniowie prowadzą rozmowę. Gwarantujemy super zaangażowanie i mnóstwo śmiechu.
No i najważniejsze! Utrwalamy poznany język i doskonalimy swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim :)
 
 
Powodzenia!
English College DOS Team

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart