Jak wykorzystać dialog z niespodzianką na lekcji jezyka
Rozwiąż test


Jak wykorzystać dialog z niespodzianką na lekcji jezyka

Jak wykorzystać dialog z niespodzianką na lekcji jezyka


W ramach cyklicznych porad dla nauczycieli języków pod hasłem W(T)ORKÓW POMYSŁÓW dzisiaj nasz szkolny Metodyk radzi jak wykorzystać na lekcji dialog z niespodzianką

Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy, tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz częściej narzekają na nudne zadania, a szczególnie te, które muszą zrobić w podręczniku.
Mamy  zatem dla Was super pomysł na rozruszanie uczniów, a na pewno na ich obudzenie. Dialogi z niespodzianką, czy może raczej z  nieoczekiwany zwrotem akcji z pewnością spodobają się Waszym uczniom!

Co należy przygotować?
 
1. Wybierzcie jakieś swoje gadżety do losowania (potrzebne są dwie kategorie),
- może to być kostka do gry, wtedy oczka 1-3 stanowią pierwszą grupę, oczka 4-6 drugą
- mogą to być koraliki, guziki, patyczki np.: w dwóch kolorach
- mogą to być nawet karteczki, naszykowane „na szybko” tuż przed lekcją

2. Potrzebne są też „konteksty",  w jakich będzie odbywał się dialog. Można np. poprosić uczniów, by wybrali miejsce i osoby biorące udział w takich oto scenkach rodzajowych:
- 2 pilotów w kokpicie
- klient i sprzedawca w sklepie
- 2 nieznajomych na lotnisku

3. Uczniowie wybierają sobie kontekst, a następnie losują kategorię. W zależności od numerów czy kolorów, potrzebne będą pary zadań:
- kolor 1 – jesteś zły i narzekasz na wszystko dookoła
- kolor 2 – jesteś szczęśliwy i ogłaszasz to wszem i wobec
lub
- kostka oczka 1-3 – zapomniałeś imienia partnera i starasz się dowiedzieć od niego, jak ma na imię
- kostka oczka 4-6 – uważasz, że twój partner ma najpiękniejsze imię na świecie

Po wybraniu kontekstu oraz wylosowaniu zadań, uczniowie prowadzą rozmowę. Gwarantujemy super zaangażowanie i mnóstwo śmiechu.
No i najważniejsze! Utrwalamy poznany język i doskonalimy swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim :)
 
 
Powodzenia!
English College DOS Team

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, trochę luźniejsze, podsumowujące, ale nadal bardzo konkretne i bardzo praktyczne. No i ...
zobacz więcej
Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy,tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz ...
zobacz więcej
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart