Rozwiąż test

Jak unikać nudy na lekcjach powtórzeniowych

Jak unikać nudy na lekcjach powtórzeniowych

Wszyscy wiemy, że na ogół uczniowie nie przepadają za lekcjami powtórzeniowymi. Uważają, że są one mało ciekawe, często powtarzalne i przewidywalne. Jednym słowem nudy na pudy.... 

 

Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest systematyczne powtarzanie i utrwalanie materiału w procesie nauki języka obcego. Dlatego w English College nieustannie poszukujemy sposobów aby uatrakcyjnić takie zajęcia i zwiększyć ich skuteczność.  

 

Dziś chcemy się z Wami podzielić bardzo ciekawym sposobem, który często praktykujemy w naszej szkole. Mianowicie METODĘ STACJI DYDAKTYCZNYCH. Ma ona na celu przede wszystkim uatrakcyjnić nasze lekcje i co niezwykle istotne idealnie nadaje się właśnie na lekcje powtórzeniowe!

 

W metodzie tej ważna jest praca w małych grupach oraz wspólne rozwiązywanie zadań. Istotne jest też to, że możemy sprawdzić nie tylko elementy gramatyki i słownictwa, ale także popracować nad sprawnością czytania, słuchania, pisania oraz mówienia.Dodatkową atrakcją może być hasło ukryte w zadaniu. Jeśli uczniowie prawidłowo rozwiążą zadanie, będą mogli odczytać hasło. Jeśli jednak coś będzie nie tak, mają wówczas szansę poprawić swoje odpowiedzi, a tym samych powtórzyć i utrwalić materiał.

 

Jakie jeszcze zalety posiada metoda stacji dydaktycznych? Oto kilka z nich:

  • aktywizacja uczniów,  
  • nauka pracy w grupach,  
  • rozwijanie umiejętności komunikacyjnych,  
  • integracja uczniów,  
  • zabawa.  

Na zdjęciach widzimy grupę P14, kóra powtarzała słownictwo dotyczące mebli i pomieszczeń w domu, ubrań, a także wyrażeń dnia codziennego oraz grupy P20 i P21, które to utrwalały zdania warunkowe i czasy gramatyczne.

 

Wszystkie zadania wykorzystywane na zajęciach w English College pochodzą z zestawów Karina Frejlich Sophia Języki Obce. Pani Karinie bardzo dziękujemy i gratulujemy kreatywności!

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart