Rozwiąż test

Jak skutecznie uczyć zadawania pytań?

Jak skutecznie uczyć zadawania pytań?

Zadawanie pytań w języku obcym bywa sporym wyzwaniem. Uczniowie nie do końca lubią takie ćwiczenia, ponieważ nie chcą popełniać błędów. Jednak  umiejętność zadawania pytań jest niezwykle ważna i bardzo przydatna w nauce języka dlatego w English College wymyśliliśmy super sposób jak pomóc uczniom przełamać stres związany z popełnianiem błędów :)

 • Uczniowie pracują w parach i dostają szablony: początek pytania lub całe pytania na górze kartki, a pod nim 6 możliwych zakończeń lub odpowiedzi.
 • Uczeń musi rzucić kostką i odczytuje pytanie, zadając je koledze lub koleżance. Druga osoba ma na to pytanie odpowiedzieć. Potem zamieniają się rolami.
 • Możemy także dać uczniom podwójne kostki (taka kostka w kostce) lub po prostu dwie osobne kostki. Wtedy losuje on dwa pytania, jedno dla siebie, a drugie dla kolegi lub koleżanki.
UWAGA! Jeśli z jakiś przyczyn kostek nie mamy, lub zwyczajnie zapomnieliśmy – nic straconego. Można znaleźć kostki online i „rzucać” je jednym kliknięciem myszki ????
 

Jakie konstrukcje możemy w ten sposób utrwalić?  Dosłownie każde, które akurat są nam potrzebne. ????

 • What time is it? – jeśli utrwalamy podawanie godziny
 • How much sleep do you need? – jeśli ćwiczymy zaimki ilościowe
 • What do you do at …… every day? – jeśli ćwiczymy akurat godziny i codzienne czynności
 • What would you do if….?/What will you do if…? – jeśli utrwalamy zdania warunkowe
 • How do you feel when…? – jeśli omawiamy uczucia.
Możliwości jest wiele, a nasi uczniowie "grając w grę" i rzucając kostką, mają wrażenie, że się bawią, choć tak naprawdę się uczą!
Prawda że sprytne?
 
A jeśli ktoś z Was chciałby przekonać się na własnej skórze jak to jest uczyć się w English College, zapraszamy na zapisy na II semestr.
 • Do końca lutego mamy super promocję
 • 2 tygodnie zajęć gratis!!!
 • i  dodatkowo 50% rabatu na podręczniki!!!
Zapraszamy do kontaktu w naszych oddziałach stacjonarnych codziennie w godz. 13.00-19.00. Dane kontaktowe znajdziecie na naszej stronie internetowej englishcollege.pl w zakładce KONTAKT
 
Serdecznie zapraszamy! :)

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby podzielić się ciepłymi słowami i życzeniami na udane wakacje. To moment, ...
zobacz więcej
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie więzi i relacji w klasie. Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego ...
zobacz więcej
W English College wierzymy, że kluczem do skutecznej nauki jest motywowanie uczniów poprzez wykorzystanie ich pasji i zainteresowań. Dlaczego to ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart