Jak skutecznie uczyć zadawania pytań?
Rozwiąż test


Jak skutecznie uczyć zadawania pytań?

Jak skutecznie uczyć zadawania pytań?

Zadawanie pytań w języku obcym bywa sporym wyzwaniem. Uczniowie nie do końca lubią takie ćwiczenia, ponieważ nie chcą popełniać błędów. Jednak  umiejętność zadawania pytań jest niezwykle ważna i bardzo przydatna w nauce języka dlatego w English College wymyśliliśmy super sposób jak pomóc uczniom przełamać stres związany z popełnianiem błędów :)

 • Uczniowie pracują w parach i dostają szablony: początek pytania lub całe pytania na górze kartki, a pod nim 6 możliwych zakończeń lub odpowiedzi.
 • Uczeń musi rzucić kostką i odczytuje pytanie, zadając je koledze lub koleżance. Druga osoba ma na to pytanie odpowiedzieć. Potem zamieniają się rolami.
 • Możemy także dać uczniom podwójne kostki (taka kostka w kostce) lub po prostu dwie osobne kostki. Wtedy losuje on dwa pytania, jedno dla siebie, a drugie dla kolegi lub koleżanki.
UWAGA! Jeśli z jakiś przyczyn kostek nie mamy, lub zwyczajnie zapomnieliśmy – nic straconego. Można znaleźć kostki online i „rzucać” je jednym kliknięciem myszki ????
 

Jakie konstrukcje możemy w ten sposób utrwalić?  Dosłownie każde, które akurat są nam potrzebne. ????

 • What time is it? – jeśli utrwalamy podawanie godziny
 • How much sleep do you need? – jeśli ćwiczymy zaimki ilościowe
 • What do you do at …… every day? – jeśli ćwiczymy akurat godziny i codzienne czynności
 • What would you do if….?/What will you do if…? – jeśli utrwalamy zdania warunkowe
 • How do you feel when…? – jeśli omawiamy uczucia.
Możliwości jest wiele, a nasi uczniowie "grając w grę" i rzucając kostką, mają wrażenie, że się bawią, choć tak naprawdę się uczą!
Prawda że sprytne?
 
A jeśli ktoś z Was chciałby przekonać się na własnej skórze jak to jest uczyć się w English College, zapraszamy na zapisy na II semestr.
 • Do końca lutego mamy super promocję
 • 2 tygodnie zajęć gratis!!!
 • i  dodatkowo 50% rabatu na podręczniki!!!
Zapraszamy do kontaktu w naszych oddziałach stacjonarnych codziennie w godz. 13.00-19.00. Dane kontaktowe znajdziecie na naszej stronie internetowej englishcollege.pl w zakładce KONTAKT
 
Serdecznie zapraszamy! :)

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym, trochę luźniejsze, podsumowujące, ale nadal bardzo konkretne i bardzo praktyczne. No i ...
zobacz więcej
Zbliża się koniec roku szkolnego, pogoda za oknem nie zachęca do wytężonej nauki i pracy,tak więc nic dziwnego, że nasi uczniowie coraz ...
zobacz więcej
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart