Rozwiąż test

Jak mądrze weryfikować postępy uczniów

Jak mądrze weryfikować postępy uczniów

Wszyscy wiemy, że postępy uczniów należy systematycznie monitorować. Pytanie brzmi jak robić to skutecznie i tak, aby było to stymulujące i motywujące dla uczniów.  W teorii wszelkiego rodzaju testy, sprawdziany i kartkówki powinny rozwiązywać problem.. W praktyce jednak uczniowie niekoniecznie przepadają za taką formą weryfikacji postępów, ponieważ jest to dla nich stresujące, wywiera niepotrzebną presję i tak naprawdę ma niewiele wspólnego z rzetelną ocenią postępów.

W English College mamy na to rozwiązanie I chętnie podzielimy się z Wami pomysłami jak rzetelnie, a jednocześnie w przyjemny i ciekawy dla uczniów sposób przeprowadzić „kartkówkę” na lekcji.

  • Po pierwsze nie nazywajmy rzeczy po imieniu, czyli nie należy używać słowa kartkówka , sprawdzian itp. Tylko nauczyciel powinien wiedzieć, że dla jego podopiecznych będzie to sprawdzian, ale oni po prostu wykonają zadanie i w dodatku w formie zabawy!
  • Do wykonania zadania będziemy potrzebować kartek zdrapek (notesy wydrapywanki).
  • Następnie podajemy uczniom instrukcję – ich zadaniem jest przejrzeć podręcznik i zeszyt z materiałem, który chcemy utrwalić/przetestować, a następnie ułożyć pytanie lub zdanie z luką do uzupełnienia dla kolegów i koleżanek z klasy. To znaczy wydrapać na kartce (i to jest cała frajda)
  • Kartki te mają różne wzory pod czarną warstwą i wydrapywane zdania wyglądają super.
  • Jeśli masz małe kartki, na jednej może być jedno pytanie, jeśli kartki są wielkości np.: A5, uczniowie wymyślają 3-4 zadania.

Wersja ekonomiczna
•    Jeśli nie mamy specjalnych bloczków do wydrapywania, możemy użyć kolorowych kartek.
•    Uczniowie na nich piszą swoje zadania, następnie wrzucają do pudełka.
•    Kiedy pytania są gotowe, dzielimy uczniów na dwie grupy i kolejno każdy losuje pytanie dla swojej drużyny.
•    Przy okazji mamy trochę grywalizacji, niezwykle lubianej przez młodych ludzi :)


I jak Wam się podoba?


A jeśli chcesz samemu doświadczyć takich sprawdzianów zapraszamy do zapisu na II semestr w English College. Szczegóły oferty znajdziesz na naszej stronie internetowej www.englishcollege.pl


Serdecznie zapraszamy :)

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart