Jak mądrze weryfikować postępy uczniów
Rozwiąż test


Jak mądrze weryfikować postępy uczniów

Jak mądrze weryfikować postępy uczniów

Wszyscy wiemy, że postępy uczniów należy systematycznie monitorować. Pytanie brzmi jak robić to skutecznie i tak, aby było to stymulujące i motywujące dla uczniów.  W teorii wszelkiego rodzaju testy, sprawdziany i kartkówki powinny rozwiązywać problem.. W praktyce jednak uczniowie niekoniecznie przepadają za taką formą weryfikacji postępów, ponieważ jest to dla nich stresujące, wywiera niepotrzebną presję i tak naprawdę ma niewiele wspólnego z rzetelną ocenią postępów.

W English College mamy na to rozwiązanie I chętnie podzielimy się z Wami pomysłami jak rzetelnie, a jednocześnie w przyjemny i ciekawy dla uczniów sposób przeprowadzić „kartkówkę” na lekcji.

  • Po pierwsze nie nazywajmy rzeczy po imieniu, czyli nie należy używać słowa kartkówka , sprawdzian itp. Tylko nauczyciel powinien wiedzieć, że dla jego podopiecznych będzie to sprawdzian, ale oni po prostu wykonają zadanie i w dodatku w formie zabawy!
  • Do wykonania zadania będziemy potrzebować kartek zdrapek (notesy wydrapywanki).
  • Następnie podajemy uczniom instrukcję – ich zadaniem jest przejrzeć podręcznik i zeszyt z materiałem, który chcemy utrwalić/przetestować, a następnie ułożyć pytanie lub zdanie z luką do uzupełnienia dla kolegów i koleżanek z klasy. To znaczy wydrapać na kartce (i to jest cała frajda)
  • Kartki te mają różne wzory pod czarną warstwą i wydrapywane zdania wyglądają super.
  • Jeśli masz małe kartki, na jednej może być jedno pytanie, jeśli kartki są wielkości np.: A5, uczniowie wymyślają 3-4 zadania.

Wersja ekonomiczna
•    Jeśli nie mamy specjalnych bloczków do wydrapywania, możemy użyć kolorowych kartek.
•    Uczniowie na nich piszą swoje zadania, następnie wrzucają do pudełka.
•    Kiedy pytania są gotowe, dzielimy uczniów na dwie grupy i kolejno każdy losuje pytanie dla swojej drużyny.
•    Przy okazji mamy trochę grywalizacji, niezwykle lubianej przez młodych ludzi :)


I jak Wam się podoba?


A jeśli chcesz samemu doświadczyć takich sprawdzianów zapraszamy do zapisu na II semestr w English College. Szczegóły oferty znajdziesz na naszej stronie internetowej www.englishcollege.pl


Serdecznie zapraszamy :)

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Grudzień to czas świąteczny i sporo uwagi poświęcamy lekcjom kulturowym związanym z tą odwieczną tradycją. Ważna dla nas jeż również to, ...
zobacz więcej
Miesiąc grudzień w English College to oprócz lekcji świąteczny również intensywny okres powtórek i sprawdzianów. Uczniowie, jak to ...
zobacz więcej
Uczniowie którzy przygotowują się w English College do swoich egzaminów systematycznie nabywają umiejętności rozwiązywania zadań ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart