Rozwiąż test

GRAMATYKA vs PRAKTYKA

GRAMATYKA vs PRAKTYKA

CZYLI CO MAJĄ WSPÓLNEGO NOWOROCZNE POSTANOWIENIA Z POWTÓRKĄ CZASÓW GRAMATYCZNYCH?

 

No cóż. Kiedy w centrum uwagi  nauczyciela na lekcjach języka jest gramatyka, wówczas pewnie niewiele.
Jeśli natomiast nauczyciel przestawi swoje myślenie na to, aby jego uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności i zastanowi się co może być dla nich ważne, może wpaść na bardzo ciekawe pomysły.


Na przykład może stworzyć zestaw inspirujących pytań, które skierują  uwagę uczniów na pewne ważne  kwestie, które z pewnością ich dotyczą. Dobrym pretekstem może być temat podejmowania decyzji oraz ich realizacja, szczególnie na początku roku.Jeśli nauczyciel chciałby np. powtórzyć ze swoimi uczniami  czasy „perfect”, wówczas poniższy zestaw pytań będzie jak znalazł:

  • Is there anything you would like to learn / get better at / complete / realize / achieve in the near future?
  • How long have you been considering this?
  • Have you ever tried this before?
  • What have you done so far to realize your goal?
  • Have you been receiving any suport from others?
  • What is your role in it? What can you personally do to make it happen?
  • What have you been successful at so far?
  • What haven’t you done yet? What still needs to be done?
  • Who and how can help you reach your objectives?
  • How will you know you have achieved your goal?

A struktury gramatyczne można przećwiczyć zupełnie przy okazji ;)

Życzymy sukcesów!
Zespół English College

PS
A czy można w ten sposób uczyć się innych czasów?  Np. czasów przyszłych? Albo przeszłych? Albo może jeszcze innych konstrukcji gramatycznych? Absolutnie tak! Już niebawem podpowiemy Wam kilka sposobów jak w praktyce wykorzystywać przeróżne zagadnienia gramatyczne i jednocześnie kreować bardzo ciekawe tematy do rozmowy. Stay tuned!

 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart