Egzaminy językowe dla dzieci - Czy warto?
Rozwiąż test


Egzaminy językowe dla dzieci - Czy warto?

Egzaminy językowe dla dzieci - Czy warto?

Wielu rodziców, którzy inwestują w naukę języków swoich dzieci często zastanawia się ile oni tak naprawdę umieją. To wbrew pozorom nie jest łatwe pytanie, bo i skąd mają wiedzieć?
- Mogą np. sugerować się ocenami w szkole, ale czy dobra ocena oznacza, że dziecko potrafi się skutecznie komunikować po angielsku?
- Mogą też odpytywać dziecko po każdej lekcji magicznym „czego się dzisiaj nauczyłeś?”, ale czy usłyszymy listę nowo poznanych słówek czy struktur gramatycznych? Raczej tak to nie działa.
- Mogą w końcu rzucić dziecko na „głęboką wodę” i kazać mu przetłumaczyć fragment książki lub filmu, albo zagadać jakiegoś obcokrajowca podczas zagranicznych wakacji, ale czy to na pewno będzie zadanie adekwatne do aktualnych możliwości dziecka?

Dlatego w English College postawiliśmy na system weryfikacji postępów za pomocą wystandaryzowanych międzynarodowych testów kompetencyjnych, które bardzo rzetelnie i wieloaspektowo badają praktyczną znajomość języków:
- rozumienie tekstów czytanych
- rozumienia wypowiedzi ze słuchu
- pisanie tekstów użytkowych
- wypowiedzi ustne

Jednym z najpopularniejszych certyfikowanych egzaminy językowych na świecie są egzaminy Pearson PTE Young Learners, które testują znajomość języka wśród dzieci 9-14 lat na 4 poziomach zaawansowania:

  •     FIRSTWORDS (kl. 3-4),
  •     SPRINGBOARD (kl.4-5),
  •     QUICKMARCH(kl.5-6)
  •     BREAKTROUGH(kl.6-7)


Dzięki takiemu systemowi weryfikacji postępów nasi kursanci doskonale wiedzą na jakim aktualnie znajdują się poziomie zaawansowania, systematycznie oswajają się z coraz bardziej zaawansowanymi strukturami językowymi i w ten sposób przygotowują się rónież do najważniejszych egzaminów które będą zdawać w przyszłości- np. Egzamin 8-klasisty, Nowa Matura podstawowa i rozszerzona (od 2023 roku na wyższych poziomach zaawansowania), czy certyfikaty Cambridge.

  • Miesiąc maj w English College to czas na powtórki i ćwiczenie do oficjalnej sesji egzaminacyjnej, która w tym roku odbędzie się w dniach w Sobotę 18 czerwca.
  • Do piątku 13maja trwa rejestracja na certyfikowane egzaminy PEARSON PTE YL w sekretariatach English College
  • W sobotę 28 maja odbędą się tzw. MOCK EXAM czyli próbne sesje egzaminacyjne dla zarejestrowanych kandydatów.


Więcej informacji o egzaminach certyfikowanych dla dzieci można znaleźć na dedykowanej stronie https://bit.ly/3bpV1UP
Zaparaszamy!
 

wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Certyfikat Cambridge English to prestiżowy certyfikat językowy, które potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wg europejskiej ...
zobacz więcej
Wielu rodziców, którzy inwestują w naukę języków swoich dzieci często zastanawia się ile oni tak naprawdę umieją. To wbrew pozorom nie jest ...
zobacz więcej
Taki tytuł miała sesja naszej pani metodyk Moniki Ziębakowskiej podczas sobotniej konferencji pt.: ?Zaopiekuj się sobą, nauczycielu?. ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Radom - Ustronie
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart