Rozwiąż test

Biegane powtórki - sposób na atrakcyjne powtarzanie

Biegane powtórki - sposób na atrakcyjne powtarzanie

Miesiąc grudzień w English College to oprócz lekcji świąteczny również intensywny okres powtórek i sprawdzianów. Uczniowie, jak to uczniowie, nie za bardzo lubią mozolne uzupełnianie nudnych ćwiczeń na ksero lub w swoich zeszytach, a przecież powtórzenie i utrwalenie materiału jest bardzo ważną rzeczą.
 
W English College zawsze zastanawiamy się jak można takie rzeczy zrobić w sposób ciekawszy i bardziej atrakcyjny dla uczniów, aby chętniej się angażowali w zajęcia i lepiej zapamietywali nauczane treści. I tak właśnie powstał pomysł na "bieganą powtórkę", aby uczniowie mogli wyjść z ławek i mieć na lekcji trochę ruchu.
 
Oto co należy przygotować:
  • Pytania do zadania z możliwością wyboru odpowiedzi  typu a, b, c lub prawda/fałsz
  • Przygotowane pytania wyświetamy na tablicy
  • Karteczki z literami A, B, C lub T (prawda), F(fałsz)  rozwieszamy w różnych miejscach w sali
  • Zadaniem uczniów jest jak najszybciej wybrać prawidłową odpowiedź i stanąć przy odpowiedniej literce w sali
  • Następnie uczniowie wyjaśniają, jaka jest prawidłowa odpowiedź
Taki element dodatkowej kinestetyki na lekcji sprawa, że zadanie jest o wiele ciekawsze dla uczniów, którzy czują się bardziej swobodnie i zdecydowanie lepiej zapamięują słownictwo i struktury jezykowe.
 
A jeśłi chcielibyście jeszcze dołączyć do grupy i uczyć się języka angielskiego w English College, zapraszamy do skorzystania z Promocji Świątecznej.
  • Każdy, kto zapisze się na kurs angielskiego w grupie Standard lub Premium w okresie Świąteczno-Noworocznym 15grudnia-15stycznia otrzyma specjalny prezent - podręczniki do kursu i aplikację do nauki słownictwa Instalig Premium do końca roku szkolnego GRATIS!
  • Szczegóły promocji znajdziesz TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!
 
Dyrekcja Szkoły :)
 
wszystkie wpisy
Zobacz jak uczymy
Posłuchaj co mówią o nas
Ciągle się rozwijamy
Opinie o szkole

Tomasz,
36 lat.

Ucząc się języka angielskiego, zyskujesz na pewności siebie za granicą, gdzie bez znajomości języka jesteś traktowany jak gość 2 kategorii w eleganckim hotelu, na który wydałeś kupę kasy. Jaki sens ma płacenie kilku tysięcy złotych, aby przez tydzień odczuwać niezręczność i dyskomfort lub wręcz poniżenie w kontaktach z kelnerami, recepcjonistami i portierami?  Dopiero, gdy znasz dobrze język to zaczynają Cię traktować jak na to naprawdę zasługujesz i możesz się cieszyć w pełni pobytem w takim miejscu! Wtedy jesteś gość!

Anna,
45 lat

Zdecydowałam się wybrać szkołę English College dla mojej córki, ponieważ starszy syn tutaj się uczył przez wiele lat i byliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że największą zaletą tej szkoły jest praktyczne podejcie do nauki języka. Dzieci nie tylko znają słówka i potrafią zaśpiewać piosenki po angielsku, ale również bardzo dużo rozumieją ponieważ lekcje  prowadzone są cały czas po angielsku. Dodatkowo  uważam, że lekcje z Native Speakerami z najmłodszymi dziećmi to super pomysł i możliwość nauki oryginalnego akcentu.

Ewa,
19 lat.

Ja bardzo wahałam się czy zapisać się na kurs maturalny do szkoły językowej, czy na "korki". Teraz wiem, że podjęłam właściwą decyzję. W English College non stop ćwiczę zadania maturalne, miałam wiele testów próbnych, również do nowego egzaminu ustnego, a najważniejsze, że przy okazji mogę zrobić sobie certyfikat FCE, który przyda mi się na studia i pewnie kiedyś w pracy.

Blog
Koniec roku szkolnego to czas, kiedy uczniowie szykują się do końcowych testów i egzaminów. Dlatego na lekcjach dominują wszelkiego rodzaju ...
zobacz więcej
Ostatnio Grupa Z02 z panią Kingą miała bardzo pachnącą i smaczną lekcję. :) Dzieci robiły projekt o zmysłach, ucząc się je opisywać ...
zobacz więcej
Coraz trudniej jest uczyć młodych ludzi podawania czasu, ponieważ zegary, jak prawie wszystko, uległy cyfryzacji i mało kto teraz potrafi ...
zobacz więcej
Nasze filie
Radom - Centrum
Radom, ul. Żeromskiego 31
tel. 533 353 371
radom@englishcollege.pl
Radom - Michałów
Kozienice
Pionki
Zwoleń
Kursy ONLINE
Kontakt
MAM PYTANIE O
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MAILA
LUB TELEFONICZNIE NA NUMER
Zapisz się na NEWSLETTER
Administratorem danych osobowych jest English College Szkoła Języków Małyszczuk i Wspólnicy sp.j z siedzibą w Kozienicach, Al. 1-go Maja 5, 26-900 Kozienice. Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych pocztą elektroniczną przez Szkołę ENGLISH COLLEGE z siedzibą w Kozienicach, al.1go Maja 5 zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Niniejsza zgoda obejmuje także przesyłanie informacji handlowych w przyszłości. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Nie jesteście Państwo profilowani.
Wykonanie strony: Devilart